Sedm osob, čtvercová základna, šest hadic, rozdělovač, sací koš, dvě savice, dvě proudnice a jedna pekelná stříkačka. Požární útok jak ho všichni hasiči moc dobře znají. Další sezóna nám již klepe na dveře a s ní spousta soutěží, zábavy, nových sportovních úspěchů a tréninků. Nemůžu však opominout několik  prasklých hadic, mokré dresy, brigády na hasičárně, dlouhé víkendy na závodech, losování špejlí o řízení a těžká rána.

Požární sport však není jen o plnění disciplín, jednou - dvakrát zajít na trénink, od-závodit a hurá domů k  televizi. Pro mnohé z nás je soutěžní kolektiv mnohem více. Ve spolu-závodnících nalézáme parťáky, přátelé a třeba i budoucí lásky. Každý závodník je jiný a přesto máme všichni něco společného.
V kolektivních disciplínách požárního sportu se musíme umět spolehnout na ostatní. Důvěřovat, že to zvládnou, pardon, ZVLÁDNEME. Ve Svinově nejsme výjimkou a kolektivní činnost posledním závodem nekončí.
Sešli jsme se u příležitosti konce sezóny při bowlingu, navštívili plesy sousedních hasičů. Společně pořádali maškarní ples pro dospělé, letos na téma animáci. Každý pátek se spousta z nás setkává ve vítkovickém tunelu, kde se snažíme, abychom přes zimu úplně neochrnuli a kromě vercajku nemuseli na jaře stírat prach i z našich nohou. Florbal, squash nebo badminton u nás není nic neobvyklého. Samozřejmostí jsou i příležitostní večerní posezení u několika orosených - není nad vydatný ionťák po sportovním výkonu.

Jak jsem již zmínil, udržování kolektivu je nedílnou součástí našeho sportu - životního stylu.

Tak tedy hodně úspěchů, štěstí a hlavně té kolektivní radosti do nové sezóny všem soutěžním družstvům!

Přejí závoďáci SDH  Svinov. laugh